Resultat: Open Show Farsta Gård 5 september 2015

Domare: Tomas Ellström, kennel Yellows  (tikar)

Willy Rosenqvist, kennel Goldenlines (hanar) 

108 anmälningar   

 

 

BIS- SE U(u)CH NO UCH Rossmix Eye Catcher 

E. Ritzilyn Hurdy Gurdy U. CH Rossmix Turn Back Time 

Uppf o äg. Kerstin Andersson, Helene Strömbom, Moa Persson

 

BIS-2- NO UCH Rossmix Forever Trust 

E. Fashion Du Bois De La Rayere U. SE U(u)CH Sangold Le Petit Pois 

Uppf. Kerstin Andersson, Helene Strömbom, Moa Persson Äg. Christer o Lena Flodfält

 

BIS-Valp-Sangold Så Dundersmart àla Sparris

E. SE U(u)CH, NO UCH Rossmix Eye Catcher  U. Sangold Ärtiga Champagne

Uppf o äg. Christer o Lena Flodfält

 

BIS-2 Valp-Honey Eve’s New Talent

E. NO UCH SE U(u)CH Xanthos Machiavelli U. SE U(u)CH Honey Eve’s Isabella

Uppf o äg. Eva Hjälm

 

Klassvinnande hundar samt hundar som tilldelats HP:

 

HANAR

VUXNA

TIKAR

Non-Stop Quicksilver /Hp

Junior 2

Honey Eve’s Mystery Girl /Hp /3 Noble Star’s Designed By M /Hp

Ingen anmäld

Sp. Yearling

Golden Caramel Love Affair /Hp Caxtons Exlusive Ella /Hp

LP1 HTM1 RLD N Dewmist Glitter’n Glitz /Hp

Made My Way Win The Day /Hp

Igmon Henriot Blanc /Hp

Maiden

Golden Caramel Love Affair /Hp

Moonzand Sunnyside /Hp Sangold Ärtiga Clown /Hp Noble Stars History /Hp

SE VCH Nipdalens Figo /Hp Oxundas Unusual Unwyn /Hp

Mid Limit

Moonzand Princess Of Star’s /Hp

Roxanne Favourite Flower /Hp Caxtons Exclusive Ella /Hp Sangold Ärtiga Créme Caramel /Hp

Roxanne Favourite Fairy /Hp

Roxanne Sunny Afternoon /Hp /4

Limit

Moonzand Tequila Sunrice /Hp /5

SE U(u)CH, NO UCH Rossmix Eye Catcher /Hp /1

SE U(u)CH, NO UCH Sangold Vittrar Ballast Av Alla /Hp

SE U(u)CH Charmally Calvin Klein /Hp

Open

NO UCH Rossmix Forever Trust /Hp /1

SE U(u)CH Sangold Le Petit Pois /Hp /2

C.I.E., FDI, LPI, NO V-10, NORD UCH, SE FREECH Dewmist Side By Side /Hp /3

Veteran

SE VCH Endicott Sing For Me /Hp /4

Lyrics Oscaria /Hp

LPI, LPII, SE U(u)CH, SE VCH Sangold Monstrar Ztort Inte Ztörst /Hp /5

SE VCH Yellows Daffodil-Derby /Hp

Special Veteran

Ingen anmäld

FI UCH, SE U(U)CH Combine Steward Of The Line /Hp /2

Jakt

Ingen anmäld

 

HANAR

VALPAR

TIKAR

Sangold Så Dunderläcker àla Sparris /Hp /2

Daintys Lord Of The Ring /Hp /4

Puppy 1

Sangold Så Dundersmart àla Sparris /Hp /1

Birdcherrys Härligt Härligt /Hp /4

Moonzand Mochachinno /Hp /3 Moonzand Da Matteo /Hp /5 Roxanne Victory /Hp

Puppy 2

Roxanne Valkyria /Hp /2 Roxanne Vanessa /Hp /3 Moonzand Caffé Latte / Hp Charmorels Sky Dweller /Hp

Honey Eve’s New Talent /Hp /1 Golden Caramel Dream Cruiser /Hp

Emmergold Prince Fairy /Hp

Puppy 3

Emmergold Fairy Doll / Hp /5 Golden Caramel Sweet Dreams /Hp

Ingen anmäld

Puppy 4

Ingen anmäld

Oxundas Wonderful Walden

Puppy 5

Oxundas Winsome Wendolene /Hp

 

Bästa Avelsgrupp

SE U(u)CH, NO UCH Rossmix Eye Catcher.

Uppf o äg. Kerstin Andersson, Helene Strömbom och Moa Persson